15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Elektromos kandallók a nappaliban belső fotó ötletek

A nyitott kandalló melege és lágy fénye a ház középső részébe vonzza a lakosokat pihenésre és meghitt beszélgetésre. A pattogó rönkök, hangulatos lángok a kandallóban megnyugtatnak egy nehéz nap után. Mit kell tenni a lelki nyugalom helyreállítása érdekében a városlakók számára? A nappali belsejében található esztétikus és biztonságos elektromos kandalló segít javítani a lakás mikroklímáját. Ebben a cikkben bemutatjuk az eszköz telepítésével kapcsolatos fényképeket..

1

Az elektromos kandallók működési elve és funkcionális jellemzői

A helyiség elektromos kandallókkal történő fűtését hőszellőztető vagy infravörös radiátor elve szerint végezzük. Az első esetben a környező levegő felmelegszik, a másodikban a hőt a hosszú hullámhossz tartományban továbbítják, és tárgyakra és emberekre terjednek át. Az infravörös fűtés nem szárítja ki a levegőt, és kedvező mikroklímát teremt a helyiségben.

2

A klasszikus kandalló egy portálba zárt tűzhelyből, egy füstgázgyűjtőből és egy kéményből áll. A modern elektromos modellek kialakítása a nyitott vagy árnyékolt gócok kialakítását követi. A tűztér “égő” hamis fával vagy polimer anyagból készült hamis szénnel hasonlít a valódihoz, de nem bocsát ki füstöt és koromot. A füstgyűjtővel ellátott kéményt csak a belső tér stílusának fenntartása érdekében telepítik..

A dekoratív hatást élő láng utánzásával, hamis rönkök füstölésével érik el LED háttérvilágítás és videó képernyők használatával. A kép valósághűbb lesz, ha nem világít közvetlen fény a képernyőre. Egyes modellek hanganyaggal, lángszint -szabályozóval, fűtési intenzitással és távirányítóval vannak felszerelve.

3

Meleg időben a fűtési funkció ki van kapcsolva, ebben az üzemmódban a kandalló csak az égési folyamat megjelenítésére szolgál, és csak 100 W -ot fogyaszt.

Az elektromos kandallók beltéri használatának előnyei:

  • a modern modellek tűzbiztonsága;
  • nincs szükség engedélyekre a telepítéshez;
  • a könnyű súly és az egyszerű kialakítás lehetővé teszi, hogy saját maga tegye meg;
  • az általános méretek és a különböző formák lehetővé teszik az eszközök falba, fülkékbe és belső tárgyakba történő beépítését;
  • mobilitás és függetlenség az alapítványtól és a kéménytől;
  • dekoratív portál bármilyen anyagból elkészíthető saját kezével, figyelembe véve a szoba általános kialakítását;
  • nincs szükség az üzemanyag készletezésére;
  • az égéstermékek hiánya kizárja a kémény építését és a kemence hamutól való megtisztítását;
  • hatékony használat a helyiségfűtéshez a termosztát és a tápkapcsoló jelenléte miatt.

4

A hátrányok közé tartozik a hamis üzemanyag természetellenes fajtája és a megbízható elektromos vezetékezéssel ellátott külön kimenet szükségessége. Szükség van erre csúcsterhelésnél és nagyszámú, egyidejűleg bekapcsolt háztartási készüléknél.

Fűtési módban az elektromos kandallók akár 2 kW áramot is fogyasztanak.

Az elektromos kandallók típusai a belső térben való elhelyezkedés szerint

A tűz mindig vonzza az ember figyelmét, így a kandalló a belső kompozíció központja, bárhol is legyen. Miután meghatározták a kandalló helyének helyét a szobában, átgondolják a szoba kialakítását, bútorokat és dekorációs elemeket választanak. Általában elektromos kandallókat szerelnek a nappaliba, ahol a ház lakói és vendégei összegyűlnek. A tok kialakítása és alakja szerint többféle eszközt különböztetnek meg..

5

  • Beágyazott. Falra vagy belső tárgyakra szerelhető.
  • Süllyesztett. Fülkéket és dekoratív keretet igényel.
  • Sarok. A szimmetrikus vagy aszimmetrikus kompakt kivitel tökéletesen kitölti a szoba sarkát.
  • Felfüggesztett. Falra szerelhető, síkképernyős, 3D felbontással.
  • Kétoldalú. A helyiséget zónázó partíciókban használják.
  • Sziget vagy szabadon álló. A portál hiánya lehetővé teszi a láng három oldalról történő megfigyelését.
  • Mobil vagy hordozható. A modell kialakítása öntöttvas kályhára hasonlít.

A kandalló beépítésének helye a belső térben a nappali területétől, a bejárat helyétől, az ablaknyílások méretétől és irányától, a belső dekoráció stílusától függ.

Nappali kialakítás elektromos kandallóval

Az elektromos kandallók különböző modelljei megjelenésükben és a portál kialakításának anyagában teljes mértékben megfelelnek a modern divat követelményeinek. A nappali belső kialakításától függően nem nehéz kiválasztani a minden szempontból megfelelő elektromos készüléket. Először is figyelni kell az adott modell általános méreteire..

6

Számos szabványos méretű elektromos kandalló létezik:

  • szabványos – 520x620hx240 mm;
  • széles – akár 1000 mm;
  • extra széles – akár 2500 mm.

Amikor a kandallót a nappali belsejébe telepíti, figyelembe kell venni a szoba területének és a készülék méretének arányát. A bútorok és a stilizált fűtőelemek arányának összhangban kell lennie egymással. A 25 m2 -nél kisebb területű helyiségben célszerűbb egy kis sarokkandallót felszerelni, mint a képen.

7

A bútorok zónás elrendezésű nappali-stúdiói saját kezűleg felszerelhetők sziget, kétoldalas vagy beépített kandallós modellel. Az étkező és az ülősarok közötti válaszfal formájában lévő kandalló lehetővé teszi a szoba racionális felosztását, és a készülék használatát a teljes stúdió tér fűtésére és megvilágítására. Egy kis modellt lehet beépíteni a tévék portáljába a TV alatt a lágy fülhallgatóval szemben.

A tágas nappali egy teljes hosszúságú lakásban magában foglal egy nagyméretű elektromos kandalló felszerelését, hatalmas portállal. Ezek lehetnek beépített, süllyesztett vagy falra szerelt modellek, a szoba stílusától függően. A tűzhely felszerelését és a keret kialakítását saját kezűleg könnyű elvégezni.

Elektromos kandallók a stilizált nappalikban

A nappali klasszikus kialakítása megköveteli a stílus betartását a belső tárgyak kiválasztásakor. A barokk, a rokokó, a viktoriánus és a reneszánsz formákat megkülönbözteti az aranyozással készült domború stukkó és az összetett virágdíszek. A beépített vagy süllyesztett elektromos kandallók előlapjaként csavart pilasztereket, faragott portékákat és poliuretán öntvényből készült koronákat használnak gipsz, márvány vagy fa stílusban. Alakjának meg kell felelnie a klasszikus kánonoknak – egy téglalap alakú portál nyitott tűztérrel (fotó).

nyolc

A rusztikus, provence-i, vidéki stílusú nappali kialakításában egy kis vagy közepes kandalló kerül kihangsúlyozásra, D alakú portállal. Ennek az iránynak a fő célja a kényelmes környezet megteremtése a funkcionális természetességgel kombinálva. A falra szerelt, sarokba vagy süllyesztett kandallót kezeletlen fa, homokkő, kagylókő díszíti. A munka megkönnyítése érdekében hamis paneleket használjon, amelyek természetes anyagokat utánoznak.

A vidéki stílus orosz változatában a sarok- vagy süllyesztett kandallót sima csempe díszíti festéssel.

A high-tech, modern, techno városi stílusok praktikussága befolyásolta az elektromos kandallók kialakítását és funkcionalitását. Minimális dekoráció és a színek korlátozása a portál szigorú vonalaiban. Fém, üveg és műanyag díszítéssel. Rendkívül vékony test hamis tűzhellyel a szerelt és beépített modellekhez. Magas technológia az égő láng és a fűtésvezérlés szimulálásában.

A Bionics egy viszonylag új tervezési irány, amelyet a sarkok és az egyenes vonalak hiánya különböztet meg a nappalik belsejében. A természetes stílust a természetes anyagok sima görbéi jellemzik a válaszfalak, nyílások, bútorok tervezésében, amelyek másolják az élővilág tárgyait. A falból kiemelkedő fatörzs, fagyott kőfolyás, az űrben lógó átlátszó csepp – a kandalló természetes kerete bionikus stílusban (fotó).

kilenc

Amikor kiválasztja a kandallót egy adott belső térhez, figyelembe kell venni a környező bútorok alakját, méretét és stílusát..

A portál és a díszítő keret színe ellentétes legyen a fali dekorációval, és kombinálható legyen a nappali dekorációs elemeivel..

Portálok készítése saját kezűleg

Mivel az elektromos készülék tűzhelyének teste gyakorlatilag nem melegszik fel működés közben, és kis súlya van, anyagokat használnak a kerethez, anélkül, hogy különleges erő- és tűzbiztonsági követelmények lennének. A gipszkarton, a poliuretán öntvény, a fa, a természetes kő, a fém, az üveg alkalmas portál díszítésére saját kezével.

Annak érdekében, hogy a fa ne repedjen meg működés közben, az anyagot jól meg kell szárítani, és speciális oldatban kell áztatni..

tíz

Fém vagy sarok gipszkarton portál van felszerelve egy fémkeretre. A profilokat önmetsző csavarokkal rögzítik a nappali falához és padlójához. A szerkezet merevségét keresztirányú csíkok biztosítják, mint a fényképen. A gipszkarton befejezése dekoratív vakolattal, csempézett vagy poliuretán öntéssel történhet.

A nappali kandallóval és TV -vel a járdaszegélyen, amelyben a portál épült, nagyon modernnek tűnik (fotó).

tizenegy

Egy ilyen szerkezet saját kezű gyártásához MDF paneleket használnak. A megadott méretekhez való fűrészelés közvetlenül az üzletben rendelhető meg.

Nem lesz nehéz a kandallót a falba szerelni, ha rést vág a partícióba, és beviszi az elektromos vezetékeket. A modern modellek minimális vastagsága nem igényel sok munkát a telepítés során. A fülke nyílását a nappali stílusától függően fém vagy fa lemezszalagok keretezik.

Az innovatív gyártási technológiák lehetővé teszik a lángkép valósághűbb megvalósítását az elektromos kandallók modern modelljeiben. A magas szintű üzembiztonság, a fűtési folyamat távvezérlése, a készülék kizárólag dekoratív célokra történő felhasználásának lehetősége vitathatatlan előny a hagyományos fatüzelésű kandallókkal szemben.

Elektromos kandallók a nappali belsejében: 40 fotózási lehetőség

Previous Post
Cum să desenezi singur o cameră
Next Post
ديكور واجهة المنزل: المواد والتقنيات
Immediate Momentum