15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

A konyha-nappali kialakításának jellemzői: ötletek a konyha belsejéhez a nappalival kombinálva, példák és tippek

A nyugati trendek divatosak a modern belsőépítészetben. Ezek stúdió apartmanok. Kis városi lakások esetében ez a módszer jó megoldás. Segít megtestesíteni a legmerészebb fantáziát egy közönséges Hruscsovban. Két vonzó helyiségből kiderül, hogy egy elképzelhetetlen szobát szerel fel, amelyben nagyon kényelmes egyszerre több funkciót kombinálni. A modern stílusú konyhával ellátott nappali az egyik ilyen érdekes elrendezési lehetőség. Ma elemezzük a fő árnyalatokat, valamint megvizsgálunk néhány javaslatot egy stúdióapartman belsőépítészeti tervezésére, amelyeket professzionális tervező szakemberek nagylelkűen nyújtottak portálunknak.

Konyha-nappali belseje.

Konyha-nappali belsőépítészet.

A konyha-nappali belső jellemzői

Mielőtt a konyhát a nappalival kombinálná, meg kell értenie az apartmanház elrendezését. Ehhez lépjen kapcsolatba a helyi műszaki leltározási irodával (BTI), és kérjen ilyen metamorfózist. A mérnöknek műszaki (végrehajtási) tervet kell adnia, a vezetőségnek pedig aláírt engedélyt kell készítenie a rekonstrukcióhoz. Ezt követően ki kell dolgoznia egy projektet, és megállapodnia kell a KTF -ben.

Nappali konyha tervezési projekt.

A konyha és a nappali kombinálása előtt meg kell állapodni a projektben a GOST -ban.

Ez a technikai kérdés. Inkább egyeztessen a közelgő lakások szomszédjaival a közelgő felújításról. Természetesen nem tilthatják meg, mivel nincs joguk. De elronthatja a további kapcsolatokat. És még inkább hirtelen egy kisgyerek lakik a fal mögött, te pedig itt vagy egy darálóval és egy porfelhővel.

Most térjünk át a konyhai belső terek sajátosságaira nappalival kombinálva. Íme néhány megkülönböztető jellemzőjük:

  1. Tágas tér. Öröm itt lenni a nagy cégeknél. Elég hely mindenkinek.
  2. Nappali megvilágítás. Egy ilyen szoba díszítésekor meg kell teremteni a természetes napsugarak jó megvilágítását. Ha nincs fény, akkor fénycsöveket kell felszerelnie. Meleg és hideg árnyalatokat kell váltania.
  3. A befejező színek túlnyomórészt világosak. Könnyűség és könnyedség jön létre. Az ilyen konyha-nappali tartózkodása ellazítja az idegrendszert, erőt és energiát tölt fel.
  4. Nagyszerű funkcionalitás. A több hely lehetővé teszi, hogy egyszerre többen tartózkodjanak a konyhában és főzzenek. Ez a tényező jótékony hatással van a Hruscsov konyhájára, ahol nagyon kevés a hely..
  5. A térrendezés lehetővé teszi a belsőépítészet rendkívüli kialakítását. A padló, a fal és a mennyezet burkolata kiváló anyagokból készül – ez elképesztő hatást kelt.
  6. Zónázás funkcionális belső elemekkel. Például jó, ha a konyhát a nappaliból egy étkezőasztallal választjuk el, egy további dekoratív válaszfalakkal kerítve. Egy sarokrúd vagy általában egy akvárium remekül elvégzi a munkát..

konyha nappalival.

A nappalival kombinált konyhának jól megvilágítottnak kell lennie.

A kis lakások tulajdonosai számára az egyetlen helyes álláspont az, ha ezt a két helyiséget egyesítik. De ez nem rossz. A nappali belseje a konyhával modern stílusban kombinálva nagyon elegáns, harmonikus és kényelmes. A stúdióapartmanok stílusa a nyugati kultúrából származik. A nagyvárosok, tartományok, sőt falvak lakói arra törekednek, hogy megfeleljenek az új lakásdivat trendjeinek.

Konyha-nappali belseje egy kis lakásban.

Egy kis szoba esetében a konyha és a nappali kombinálása szabad teret biztosít.

Természetesen egy ilyen szoba új építése sokkal könnyebb, mint egy régi lakás, magánház vagy vidéki ház elrendezése. De ha követi a munka sorrendjét, akkor képes lesz felszerelni egy ilyen csodálatos helyet, mint egy konyha-nappali.

Zónázási lehetőségek

A tapasztalatlan lakosok valószínűleg nem tudják, miért kell csak egyesített helyiségeket megkülönböztetni. De a zónázás valójában nem osztás.

A konyha-nappali zónázása.

A konyha-nappali zónázása többféleképpen történhet..

A zónázás egy adott zóna funkcionális elosztása egy szobában..

A zónázás két célt szolgál:

  • A tér funkcionális lehatárolása.
  • Tervezői módszer a belsőépítészet díszítésére.

Klasszikus konyha-nappali.

Konyha-nappali kialakítás klasszikus stílusban.

A konyha és a csarnok határolása a zónázási módszerrel nagyon jó megoldás. Ennek a megközelítésnek a segítségével rendkívüli, eredeti lakástervezést lehet létrehozni. Az egyértelműség kedvéért több zónázási lehetőséget elemezünk:

  1. Vizuális határolás befejező anyagokkal. A padlót különböző anyagok, színek, textúrák, szerkezetek közül választják ki.
  2. Funkcionális elválasztás bútorokkal. Ez a leggyakoribb módja annak, hogy elválassza a főzőterületet a nappalitól. Az étkezőasztal székekkel, tágas kanapéval vagy egyéb bútorokkal van elválasztva..
  3. Dekoratív lehatárolás építészeti kompozíciók, együttesek vagy más belső elemek felhasználásával.

Bárpult a nappali konyhájában.

Zónázási hely bárpult segítségével.

Az opció kiválasztása sok tényezőtől függ. Érdemes elsősorban a szoba méretét figyelembe venni. Ha a négyzet minimális, akkor nem tud hatalmas kanapét felszerelni. A személyes preferenciák másodlagos szerepet játszanak. Ismét, ha nagy akváriumot szeretne vásárolni, és egy talapzatra állítja be a konyha és a csarnok között, nagyon nehéz, ha mindkét szoba összterülete nem haladja meg a 12 négyzetmétert..

Tekintsük a fent felsorolt ​​három zónázási módszer előnyeit és hátrányait.

Vizuális

A leginkább költségvetési lehetőség, különösen, ha nincs extra négyzetméter. A befejező anyagok segítségével ez a hatás érhető el. Általában a határolás az alapterület miatt következik be..

A tér vizuális szétválasztása.

A vizuális elválasztás többszintű padlóburkolat segítségével érhető el.

A megfelelő vizuális zónázáshoz a következőket kell figyelembe venni:

  • A szoba területeinek megvilágítása. Ha a konyha világosabb, közvetlen sugaraknak van kitéve, és a csarnok éppen ellenkezőleg, kevésbé van megvilágítva, ki kell választani a megfelelő árnyalatokat, figyelembe véve a természetes fényt.
  • A padló praktikussága. A bevonat kopásállóságáról, élettartamáról beszélünk negatív tényezők (közvetlen fény, nedvesség, vegyi anyagok és mosószerek) hatására.
  • A belsőépítészet befolyásolja a padló anyagának színét és textúráját. Ezt a tényezőt figyelembe kell venni, mivel a javítások általában a padlóburkolattal kezdődnek. Fektetés után nem lehet semmit megváltoztatni, ezért alaposan gondolja át, mielőtt ugyanazt a parkettát vagy kerámialapot vásárolná..

A konyha-nappali világítása.

A vizuális elválasztás megvilágítással is elvégezhető..

A legpraktikusabb lehetőség a modern stílusú vizuális zónás konyha -nappali kialakításához a konyhai padló kerámia burkolólapokkal való befejezése, de a csarnok számára – parketta vagy laminált. Ha az alapok nem teszik lehetővé, használjon kerámia helyett linóleumot. Ellenáll a mosásnak és a magas páratartalomnak, és a rajzok és minták felhordására szolgáló modern technológiák gyakorlatilag megegyeznek az anyaggal a drága bevonatokkal.

Funkcionális és dekoratív

A funkcionális módszer tűnik a legpraktikusabbnak. Egy hatalmas, tágas kanapét helyeznek el a határon. Itt díszítő válaszfalat tartalmazó étkezőt rendezhet be. Kiderül, hogy mindkét módszert kombinálják. Jobb, ha a válaszfalat díszítésekkel, apró részletekkel vagy akár virágokkal cserépben is felakasztják. Ezzel az elrendezéssel az étkező a folyosón készül. De a konyhában is lehetséges..

Kanapé a térrendezéshez.

A konyha-nappali helyiség kanapéval történő zónázása.

A dekoratív elhatárolás egy akvárium, üveg vagy rács felszerelése, vagy bármilyen más módszer, amely tetszhet. Szerencsére az építőanyag -üzletek tele vannak mindenféle elemmel, megoldással és lehetőséggel egy ilyen befejezéshez..

Akvárium a belső térben.

Akvárium a konyha-nappali belsejében.

Tekintsünk egy érdekes módot – egy bárpult elrendezését, amelynek alját dekoratív kompozíció díszíti. Ez lehet, mint ugyanaz a kis akvárium, amelyben a halak úsznak, vagy gallyak, gyönyörű kövek és rendkívüli megvilágítású vízösszetétel.

Bárpult a belső térben.

A konyha-nappali zónázása bárpulttal.

A bárpult mellett jól fog kinézni a munkalap szigeti részének kombinációja, amelyet egy magasított asztal egészít ki (a bárpult helyett). Egyrészt csak a hallból ülhet a bárban, és kényelmes a konyhából főzni.

Hogyan válasszunk dizájnt: tippek a mesterektől

A konyha-nappali gyönyörű díszítése nagyon fontos. Hiszen ez a két szoba, amelyek később egésszé válnak, a legtöbb időt “veszik el” egy modern embertől. A család itt órákat tölt együtt. Ezen terek kombinálásával pedig szinte egész nap együtt lesznek. Ezért maga is megérti a tervezési projekt hozzáértő elkészítésének fontosságát..

Nappali konyha belsőépítészet.

A nappali konyhája bármilyen belső kialakításra kialakítható.

Főként az ilyen irányokat veszik figyelembe:

  • funkcionalitás;
  • kényelem;
  • megvilágítás;
  • kvadratúra;
  • családtagok és leendő vendégek száma.

Nagy konyha-nappali.

Konyha-nappali belső tér nagy területtel.

Ezekre a kérdésekre lépésről lépésre válaszolva világossá válik, hogy hol készítse el az étkezőt, hány széket válasszon, milyen méretű kanapét tegyen az előszobába. Az összes kérdés megválaszolása után elkezdheti a megfelelő belsőépítészeti stílus kiválasztását (természetesen minden döntést figyelembe véve).

De mik a divatos stílusmegoldások a konyha-nappali befejezéséhez:

  1. Modern angol klasszikusok.
  2. Francia Provence.
  3. Skandináv stílus.
  4. Csúcstechnológia.
  5. Minimalizmus.
  6. Padlástér.

Loft stílusú belső tér.

Loft stílusú konyha-nappali kialakítás.

Egy adott stílus kiválasztása teljes mértékben a tulajdonosok ízlésétől és preferenciáitól függ. Az egyértelműség kedvéért több lehetőséget is megvizsgálunk a konyha-nappali befejezésére, amelyek az Ön ízlése szerint lehetnek..

A regisztráció módszerei

Nem szükséges a tipikus befejező módszereket követni. Próbáljon egyszerre két stílust kombinálni. Legyen ez egy francia Provence és egy skandináv motívum. Nézze meg, mi történik a gyakorlatban.

A padlót átmenettel kell elkészíteni. A konyhában elengedhetetlen a kerámia csempe. Árnyék – a szürkétől a feketéig. Végezze el a zónás átmenetet ugyanazzal a kerámiával, de világosabb skálával. Ne felejtse el megváltoztatni a csempe formátumát, textúráját és méretét. Változtassa meg a falazat irányát is.

Konyha-nappali jó megvilágítással.

Konyha-nappali belső tér nagy ablakokkal.

Az előszobában világos parketta vagy laminált padló található. Szín – természetes, természetes. A fa nagyon jól néz ki, és a fa színű laminátum (akár korosztályos gyűrűkkel is) megtalálható egy szaküzletben..

A két zóna határa bárpult lesz. Ugyanazzal a fa textúrával készül. Az asztallap fehér. Vásároljon fekete vagy szürke bárszékeket, a konyhai padló színétől függően.

Konyha-nappali belseje.

Stúdióapartman világos színekben.

Készítsen bútorokat és falakat bézs motívumokkal. Díszítse a mennyezetet hideg fehérséggel. A skandináv ízért helyezzen zöld növényekkel ellátott virágcserepeket a nyitott konyhai polcokra. Két vagy három tárgy elég lesz. Ne felejtsük el a világítást. Itt soknak kellene lennie. Tehát egyszerre több modern stílust is kifejezhet: Provence és Skandináv.

Nézze meg az Önnek válogatott fotókat. Talán a gyűjteményben ott van, amit keresett..

50 fotóötlet a konyha-nappali kialakításához

Previous Post
Σχεδιασμός ενός μικρού καθιστικού – τα μυστικά των σχεδιαστών
Next Post
Ние създаваме „мъжки“ интериор
Immediate Momentum