A konyha kialakításának jellemzői 8 négyzetméter m.
A 80 -as és 90 -es években épült házak tipikus elrendezésűek. Minden szoba kicsi, de ha összehasonlítjuk a Hruscsovéval, akkor kényelmesebb az elrendezés során. Az ilyen házak konyhája általában 8 négyzetméter. m, négyzet vagy téglalap alakú. Kevés szabad hely van rajta, ami bonyolítja a tervezési folyamatot. De ha megpróbálja, elkészítheti a 8 nm -es konyhát. m funkcionális és vonzó.
Még egy kis konyhát is helyesen lehet elrendezni
A kis konyha kialakításán való gondolkodás a legapróbb részletekig megéri
Jobb világos árnyalatokat használni, vizuálisan bővíthetik a szobát
Az elrendezés típusai a konyhában 8 m 2
Az étkező minden otthonban fontos szerepet játszik. Itt nemcsak ételeket készítenek, hanem a családok is összegyűlnek vacsorára, időt töltenek a barátokkal, gondoskodnak a teaivásról. A kialakítással szemben támasztott követelmények komolyak. A szobának hangulatosnak, kényelmesnek és gyönyörűnek kell lennie.
A belső elrendezés két kritériumon alapul: tömörség és kényelem. Ha teljesülnek, az eredmény minden várakozást felülmúl. Az eredmény egy fényűző ebédlő lesz, amelyben kellemes lesz főzni, vacsorázni és csak teát inni..
A megfelelő elrendezéssel a konyha hangulatos és kényelmes lesz.
A konyhának hangulatosnak és kényelmesnek kell lennie
A konyhai bútorok beszerelésére számos séma létezik..
Telepítési diagram | Sajátosságok |
Két sorban | Az elemek párhuzamosan vannak telepítve. |
Félkör | Ez az elrendezés olyan helyiségekben használható, ahol a központ a bejárattal szemben van. A bútorok oldalra vannak szerelve. |
L alakú | Lehetővé teszi a technika helyes beágyazását. A bútorokat a szomszédos falak mentén telepítik. |
Egy sorban | Ez egy kényelmes és szép elrendezési lehetőség. Az elemek egy fal mentén vannak felszerelve. |
Nyolc négyzetméteres konyhához L-alakú és félkör alakú elrendezés alkalmas. Ezért gyakran használják őket az elrendezésben. Lehetőséget biztosít a vonzerő és a praktikum harmonikus kombinálására a belső térben.
Egy kis konyhához L-alakú elrendezés alkalmas.
A bútorokat a lehető leghatékonyabban rendezze el
Bútorokat rendezhet a teljes kerületen
Mit ne tegyen?
A konyha elrendezése során különféle hibákat követnek el. A fő a négyzetméterrel való visszaélés. Egy kis helyiségben minden centiméter fontos. Racionálisan, a lehető legpraktikusabban kell használni őket bútorok, tárgyak elhelyezéséhez.
Ezek megelőzése érdekében kövesse a szakemberek ajánlásait. · Szereljen beépített konyhai egységeket, kihúzható szerkezeteket. Kevés helyet foglalnak el, polcokkal és szekrényekkel vannak felszerelve, amelyekben elférnek edények, készülékek, apróságok. Tökéletes kis konyhába.
- Válasszon kompakt háztartási gépeket. A konyhában nagy mennyiség van belőle, és kicsi a hely, ahol telepítheti. Jobb előnyben részesíteni a kompakt berendezéseket. Jól illeszkedik a kialakításhoz, nem zsúfolja a teret.
- Szereljen fel jó minőségű padlót. A konyha esetében a szokásos verzió nem fog működni. Bizonyos jellemzőkkel kell rendelkeznie: csúszásmentes, ellenáll a nedvességnek és a magas hőmérsékletnek. Gondozása nem okoz problémát, a foltok és a szennyeződések könnyen eltávolíthatók.
- Zónás világítás. A lámpák nincsenek egyformán elhelyezve minden területen, amint az a képen látható. A fény előkészítésének helyét jól meg kell világítani. Itt további eszközöket kell telepítenie. Az étkezőben a fény gyenge lehet..
- Szerelje be a motorháztetőt. A konyhát a szagok jelenléte jellemzi. Ha nem távolítják el, a textíliákat és a tapétákat impregnálják. Szellőzés nélkül kellemetlen a szobában.
- Minimum függönynek és függönynek kell lennie. Mivel elnyelik a szagokat és gyorsan koszosak. Jobb műanyag redőnyöket telepíteni, amelyek a képen láthatók..
A konyhai bútorokat kompaktnak kell választani
Jobb, ha nem használ függönyt a konyhában.
Eredeti konyhabelső
Konyha kialakítás 8 négyzetméter m. lehetővé teszi különböző tervezési ötletek megtestesítését. A kis terület ellenére a szoba kényelmes és praktikus hellyé válhat. Elfér minden szükséges elem.
A konyhából az erkélyre való kijárat jelenléte kiváló elrendezési lehetőség. Lehetővé teszi a fő szoba területének kombinálását. Több hely és kényelmesebb belső tér.
Az erkély négyzetméterének használata előtt szigetelni kell. Ez lehetővé teszi, hogy hangulatos étkezősé alakítsák, a konzervek tárolására. Az erkélyen konyhai készletet, szekrényeket, háztartási gépeket helyezhet el.
Még a legkisebb konyha is elfér a szükséges bútorokkal
Jobb világos színeket használni, vizuálisan bővíthetik a szoba határait.
Az erkélyen étkező is kialakítható
Különös figyelmet kell fordítani a konyhát és az erkélyt elválasztó ajtóra. A csúszó szerkezetek tökéletesek. Kevés helyet foglalnak el, kényelmesek és biztonságosak a használathoz.
A loggia tervezése méretének megfelelően történik. Ha nagy területe van, akkor nem lesz nehéz felszerelni rajta háztartási készülékeket és fejhallgatókat. A fő szoba étkezőként fog működni.
A bárpult segítségével zónázhatja a helyiséget
A konyha kombinálható a nappalival
A konyhát kibővítheti a nappalival kombinálva. Ez egy kényelmes és modern elrendezési lehetőség. A ház nem teherhordó falainak lebontásával valósítható meg. A terület növekedni fog, a belső tér eredeti és divatos lesz. Ez a tervezési megoldás tökéletes kisgyermekes családok számára. A szülők főzhetnek és felügyelhetik a gyermeket a nappaliban.
A rekreációs terület kiemeléséhez bárpultot helyeznek el. Lehetővé teszi a tér zónázását. Kevés helyet foglal el. Bárhol elhelyezheti a szobában. Ezt nem szükséges ott elvégezni, ahol a fal korábban volt..
A kis lakások sok tulajdonosa szembesül azzal a ténnyel, hogy nincs elég hálóhely. Konyha 8 nm. m megoldja ezt a problémát. Kanapét vagy más kárpitozott bútorokat helyezhet rá. Könnyen alvóhellyé válnak. Ez az ágy kényelmes és lehetővé teszi a teljes kikapcsolódást..
Ebben az esetben helyesen kell elvégezni a zónákat, és meg kell őrizni a határokat. Ehhez a konyhakészletet az egyik falra kell felszerelni, a mosogató a sarokban, a kanapé pedig a másik oldalon. A bútoroknak kompaktnak kell lenniük, és fiókokkal kell rendelkezniük. Minimális helyet foglal el, és a konyha praktikus és kényelmes lesz..
A konyhában elhelyezhet egy átalakító kanapét, ez egy másik alvóhelyet hoz létre
A konyhában helyesen kell elvégezni a zónázást
Általában kis konyhákhoz L-alakú elrendezést használnak.
Tervezési trükkök
Sok trükk segíthet ebben a folyamatban. Ennek eredményeként a konyha praktikus és eredeti lesz. Először ki kell választania a megfelelő színsémát. A tompa és nyugodt árnyalatok tökéletesek. Segítenek a belső tér egyensúlyában. Nem illik élénk ékezeteket használni.
A kialakításnak fokozott funkcionalitással kell rendelkeznie. Racionálisan ki kell használni az étkező minden négyzetméterét. A belső tér a legapróbb részletekig átgondolt. Nem a hagyományos bútorok érdekesek – függőleges szekrények. Konyhai eszközöket lehet elhelyezni bennük. Jól illeszkednek a belső tér általános képéhez, szerény külső adatokkal rendelkeznek..
A konyha kialakításának funkcionálisnak kell lennie
Kis konyhák esetén minden mérőt helyesen kell használni.
Egy win-win lehetőség a fülkék elrendezése, amint az a képen is látható. Használhatók tárgyak, edények tárolására. Kiváló szabad felület lesz.
A szoba általános hátterének világosnak kell lennie. A szürke és bézs belső színek vizuálisan szélesebbé teszik a szobát. A dizájn egységes és harmonikus lesz. Festményeket, nyomatokat, nem terjedelmes kiegészítőket használnak ékezetként..
Nem érdemes sok bútort telepíteni. A legszükségesebbnek kell lennie. Jobb eltávolítani a nem használt elemeket. A felújítás nagyszerű ok a konyhai eszközök felülvizsgálatára. Ha követi ezeket a megjegyzéseket, akkor a konyhai projekt ideális lesz..
Egy kis konyhában sok bútor nem megfelelő
Használja ki a szakértői tanácsokat
A konyhában csak a legszükségesebb bútorok legyenek.
Világítás és dekoráció
A világítás fontos lépés a konyha kialakításában. Egyetlen csillár használata nem megfelelő. Egy ilyen térben különböző típusúnak kell lennie: helyi és pont. Az érdekes és stílusos berendezések jól fognak működni. Különösen, ha illeszkednek a belső térhez, ne zavarják egymást, amint az a képen látható.
A szoba díszítésekor különböző anyagokat használhat. A modern választás lehetővé teszi bármilyen tervezési ötlet megvalósítását. A festéshez készült tapéta tökéletes a konyha elrendezéséhez. A piszok könnyen eltávolítható róluk, a költségek alacsonyak, szép megjelenésűek. De nem kell kötényen spórolni. Minőségének magasnak kell lennie.
A csempe jó a padló befejezéséhez. Ellenáll a kedvezőtlen körülmények támadásának, nem igényel különös gondosságot. A konyhában laminálást és linóleumot is elhelyezhet. A padló szerkezete megegyezik. Ez ugyanazon anyag használatával érhető el. Sőt, nem kívánt sötét színek, nagy és aszimmetrikus minták.
A konyhai világításnak világosnak kell lennie
A csempe vagy linóleum tökéletes a konyha padlójának befejezéséhez.
Ami a mennyezetet illeti, jobb, ha egy hangon végezzük. A fehér vagy az égkék jól néz ki. A függesztett szerkezeteket magas mennyezetű helyiségekben kell használni. Más esetekben jobb, ha nem kísérletez így. Tükrözött vagy fényvisszaverő mennyezet segítségével vizuálisan növelheti a teret.
A nyolc négyzetméteres konyha nem ad lehetőséget barangolásra, de sok modern megoldás megvalósítását teszi lehetővé. A lényeg az, hogy helyesen tervezze meg a szobát, válassza ki a színsémát és a világítást. Ezek a tényezők nagyszerű szobatervezést eredményeznek..
Videó: Egy kis konyha tervezése
50 fotó tervezési ötletekről egy 8 négyzetméteres konyhához: