A belsőépítészet kialakulásának és fejlődésének története
Az emberiség történelme során az élettér kialakítása és szervezése folyamatosan változott. A korszakok és a divatirányzatok változásával megváltoztak elképzeléseink a szépségről, a kényelemről, a stílusról, teljesen új formájú bútorok és lakások jelentek meg..
A tervezés elsődleges forrása az otthoni díszítés vágya
A lakhatás igénye az emberiségben ősidők óta fennáll. A kulturális hagyományok, szokások, vallási meggyőződések bonyolultságának kirándulását, valamint az erkölcsi normák, a kényelemről, a szépségről és a stílusról alkotott elképzelések felváltását a belső stílusok váltották fel. A modern társadalomban a belső stílus, a bútorok meglehetősen fontos szerepet játszanak, a ház nemcsak otthoni környezetvé válik, hanem a tulajdonosok esztétikai igényeinek kielégítésére szolgál.
Történelmi belsőépítészeti stílusok
A belső tér története több mint ötezer évre tekint vissza, ez idő alatt az építészet, a bútorok, a díszítő elemek alapfogalmai folyamatosan változtak, egész iskolákat és irányzatokat képezve, amelyekre utalás található a modern belsőépítészetben. A belső stílusok története pontosan megismétli az emberi kultúra történetét. Számos általánosan elfogadott forma létezik..
Antik stílus
Az ilyen stílusú kánonok klasszikus teljesítménye látható az ókori Görögország és Róma építészeti emlékeiben. Az antik stílus fő jellemzője a formák szigorú szimmetriája, a falak és a bútorok lakonikus díszítése. Ez a belső tér szigorú geometriai arányokon alapul, mindennek engedelmeskednie kell a szimmetriának, és az antik stílusú belső tér fő törvénye a nagyobb és a kisebb aránya és az egész, ahol a nagyobb rész az egészre utal. kis része a nagyobbra. Tehát feltételezzük, hogy a helyiséget stílusosan zónákra osztják, ahol az egyik a legnagyobb, a többi pedig azonos kis zónákra lesz osztva..
Tágas szobák, magas mennyezet – az antik stílus teret és némi pompát sugall
A boltívek és oszlopok kötelező stíluselemek, lehetnek teherhordóak vagy dekoratívak
A görög mitológia teljes hosszúságú szobrait gyakran használják belsőépítészetként.
Ez a stíluselosztás még mindig nagyon népszerű sok modern belső térben és elrendezésben. Az arányok mellett a díszítés stílusa is fontos – feltételezzük az oszlopok használatát és a keskeny ajtó válaszfalak hiányát..
Gótikus belső stílus
A gótikus stílus a középkorig nyúlik vissza. Az ilyen típusú kialakítás megtestesítőjének élénk példái a katolikus templomok. A gótikus stílus fő jellemzői olyan elemek, mint: keskeny ablakok, sötét bútorok és falak, ólomüveg ablakok használata, általános stílus súlyosság és lakonizmus.
A hagyományos gótikus belső tér komornak tűnik.
A modern belső térben a gótika lágyabb és könnyebb változatban nyilvánul meg.
A fából készült burkolat, a parkettás padló, az antik bútorok és a szőnyeg a fő jellemzői a gótikus stílusnak.
A gótikus stílusú szobákat több kisebb zónára kell osztani, például egy nappali tartalmaz egy rekreációs területet, egy vendég- és étkezőt. A fa és a kő a fő stílusanyagok. E stílus elemei közé tartoznak a kárpitok és a hegyes formák..
Reneszánsz (barokk, birodalom, rokokó)
A szigorú és kissé komor középkor utat engedett a fényűző és csodálatos reneszánsznak, amely aktívan diktálni kezdte saját szabályait a ház kialakításában. A reneszánsz stílus azon a filozófiai elképzelésen alapult, hogy az élet célja az élvezet. Ezt a belső stílust a következő elemek használata jellemzi: szövetekkel borított falak, gobelinek, faragott bútorok, kandeláberek, márványpadlók és nagy mennyiségű stukkó.
Empire stílusú nappali tömörfa bútorokkal, gazdag faragott dekorációval
Az Empire stílus megfelel a konzervatív embereknek, akik szeretik, ha mindent helyesen és alaposan végeznek
Az empire stílus azt jelenti, hogy egy lakóteret oszlopokkal és hatalmas bútorokkal díszítenek. Az Empire stílus mindezen vonásait ötvözik az aranyozással, az általános pompával és a formák megszorításával. Az empire stílus népszerű volt Bonaparte birodalma idején.
Egy vidéki ház barokk stílusú előcsarnokának fényűző belső tere
Kiváló rokokó nappali belső tér
A barokk stílusban nagyon fontosak a színek, amelyek klasszikus kivitelben bordó, arany és fehér színben készülnek. A barokkot és a rokokót a mennyezet, a falak és a padlók stílusos összeolvadása jellemzi – egy anyagot és kivitelezési stílust használnak az egész szoba díszítésére, például a barokk stukkót a falakon, a mennyezeten és az alaplapokon használják.
Modern belső stílus
Ez a belsőépítészeti irányzat 1800 -ból ered. A fő jellemzők, amelyekről a szecessziós stílus híres, a vonalak gömbölyűsége, a szimmetria szinte teljes hiánya, számos szövet (mind a falakon, mind olyan stílusos dekorációs elemekben, mint a kis párnák, köpenyek, függönyök, bútorok) ).
A modernet gyakran azok választják, akik aktív életmódot folytatnak
A nappali belső dekorációja modern stílusban
Kerek dohányzóasztalok szecessziós stílusban
A fényes bútorokat gyakran használják ékezetként a szecesszióban.
Az ilyen stílusú bútoroknak lekerekített sarkokkal és fából kell készülniük. A szecessziós stílust elemezve megállapítható, hogy az egész szoba színeinek visszafogottsága.
Art Deco belső stílus
Ebben a belsőépítészetben megpróbálták összegyűjteni a legjobbakat a különböző korok és népek belső tereiből. Az Art Deco -ban egyiptomi motívumokat találhat a birodalommal, a rokokóval és a klasszicizmussal kombinálva. Az art deco fémjelzése: nagy, nehéz tükrök, nagyszámú elem és stílus kontraszt, tiszta formák, görbék (beleértve a bútorokat is).
Az eredetiség és a luxus az art deco stílus jellemzői
A stílus alapja a minőségi anyagok használata
Sok márvány és drága kárpitozott bútorok – tipikus art deco nappali belső tér
Az Art Deco tele van nyomatokkal széles csíkok, állatok és növények képei formájában, és az Art Deco belső stílusa olyan elemekben is gazdag, mint például: geometriai formák, mint a helyiségek díszítésének vezérmotívuma, különböző kőből készült figurák vagy fém.
Csúcstechnológia
Ezt a belső stílust a lakonizmus és a modern stílus használata jellemzi. A belsőépítészet fő stíluskomponense a vonalak tisztasága, a színek szegénysége, a fém, az üveg és a kő használata.
A hi-tech joggal tekinthető a fiatalság stílusának, hajlamos a kísérletezésre
A high-tech belső tér ötvözi a funkcionalitást és a minimalizmust
A high-tech csak szigorú geometriai formájú monokróm fejhallgatókat fogad el, egyedi, szokatlan kialakítású elemek megengedettek ékezetként
Stílusszabály – minél kevesebb bútor, annál jobb
Az ilyen stílusú bútoroknak monokrómnak kell lenniük, ugyanabból az anyagból kell készülniük, és sima görbékkel kell rendelkezniük. A bútorokat csak rendeltetésszerűen szabad használni, és én játszom a szobák díszítését. A stílus fő jellemzője: nagyszámú berendezés és maximális funkcionalitás.
Hogyan válasszunk belső stílust?
A belső stílus kiválasztásához a helyiségek területére és a mennyezet méretére kell összpontosítania. A kiválasztott formáknak megfelelően kell megfelelniük az igényeknek és működőképeseknek kell lenniük. Tehát a rokokó és a birodalom stílusa nevetségesen fog kinézni egy alacsony mennyezetű „Hruscsovban”, mivel ezek a stílusok (különösen a rokokó) a díszített szoba lenyűgöző méretének jelenlétére utalnak.
A belső stílus kiválasztásakor kezdje preferenciáival
Először derítse ki, hogy mit szeret
Vegye figyelembe minden családtag véleményét és kívánságait
A standard modern lakásokhoz mérsékeltebb megoldások alkalmasak, például a high-tech stílus vagy a modern modern. Ne feledje, hogy miután kiválasztotta az egyik stílust, be kell tartania azt az otthon belsejében..
Videó: Hogyan válasszunk egy belső stílust?
Galéria belső terek
Provence évszázados hagyományai
Lakónikus skandináv stílus
Keleti belső filozófia
Szigorú minimalizmus
Különc boho
Érzelmi pop art