Fehér szegélyléc a belső térben: fotók, tippek
A szegélylécek beltéri használatának hosszú története van. Egy modern ház vagy lakás nem képzelhető el padló- és mennyezetfilék használata nélkül. Ezek az elemek nemcsak praktikusak, hanem esztétikusak is, kiegészítik a teljességet és segítenek a helyiség vizuális érzékelésének beállításában. A fehér szegélyléc a belső térben jól illeszkedik a különféle tervezési megoldásokhoz, és nagyon népszerű a legtöbb dekorátor között.
Világos fehér szegélyléc kivitelben
Fal fehér szegélyléccel
Fehér szegélyléc a belső térben
A szegélylécek szerepe a szoba belsejében
A javítás egyik utolsó simítása a filé beszerelése. Sokan azt gondolják, hogy csak egy célra használják őket – a falak és a padló vagy a mennyezet közötti hézagok lezárására. Valójában sokkal több funkciója van..
Praktikus funkciók:
- bezárja a falak és a padló vagy a mennyezet közötti hézagokat és illesztéseket;
- padlóburkolatok, például linóleum vagy szőnyegtartó;
- kábelezési csatornává válik.
- “Boot” szükséges, hogy megakadályozzák a szennyeződések megjelenését a falak alsó részein.
Telepítése filé dekoratív célokra, széles körben használják a felújítás a lakások és házak. Különböző típusok, színek, formák és anyagok lehetővé teszik, hogy a belső térnek kész megjelenést kölcsönözzön, vagy különleges kialakítású jegyzeteket adjon hozzá.
Fal fehér szegélyléccel
Világos fehér szegélyléc kivitelben
Hogyan válasszunk szegélylécet
Manapság különböző típusú filék kerülnek bemutatásra az építési piacon. Sok paraméterben különböznek egymástól, például hely, anyag, cél és más paraméterek szerint. Melyiket jobb választani, cikkünkből megtudjuk..
A padlófilék fából, műanyagból vagy MDF -ből készülnek. A műanyag termékek piaci megjelenése előtt a fafilé volt a leggyakoribb. Most sem veszítették el aktualitásukat. A fa a leginkább környezetbarát anyag, élettartama 15-25 év. A gyártáshoz általában egy lucfenyőt, cédrust vagy fenyőt vesznek fel. Lehetőség van az ilyen termékek lakkokkal vagy foltokkal történő bevonására, valamint az általános színsémától függően bármilyen színű festésre..
Fehér szegélyléc a belső térben
Fal fehér szegélyléccel
Világos fehér szegélyléc kivitelben
Ezeket laminált vagy parketta borítású padlók, valamint természetes deszkák keretezésére használják. Az ár általában magasabb, mint a műanyag termékeknél, ami az utóbbi évtizedekben a népszerűség csökkenéséhez vezet.
Műanyag – könnyen felszerelhetők. Még a kezdő is tudja kezelni a rögzítést. Az ilyen termékek súlya kicsi, dugókat, sarokcsuklókat és kötéseket értékesítenek velük. A színek széles skáláját mutatják be, mindenki választhatja a színt és a textúrát saját belátása szerint. A fával ellentétben nincs szükség festésre és különös gondosságra. Ezenkívül a belső csatornák lehetővé teszik a vezetékek lefektetését, és ezáltal további rendet teremtenek. Ami a hátrányokat illeti, meg kell jegyezni az alacsony szilárdságot és az alacsony tartósságot, minden ütés repedéseket és töréseket okozhat. Az ilyen panelek praktikusak laminált padlóval, kerámialapokkal, linóleummal, szőnyeggel, nem használható parkettához vagy fa deszkához.
MDF -ből készültek, szerények a karbantartásban, nem vonzzák a port, meglehetősen olcsók, de a műanyaghoz hasonlóan nem túl tartósak. Félnek a nedvességtől, túlzott nedvességgel deformálódnak és cserét igényelnek.
Fém – ritkán használt, alumíniumból vagy rozsdamentes acélból készült, gyakrabban használják magas páratartalmú és nagy szennyeződési valószínűségű helyiségekben. A modern apartmanokban fürdőszobákban, konyhákban és folyosókon vannak felszerelve..
Fehér szegélyléc a belső térben
Fal fehér szegélyléccel
A padlóprofil magassága 5-10 cm, a legnépszerűbb 6 cm. Lehetővé teszi az összes ízület bezárását, és vizuálisan nem csökkenti a falak magasságát. A széles 8-10 cm-es szegélylécek a belső térben általában műanyagból készülnek, és nagy belmagasságú helyiségekben használatosak. Nagyszerűséget ad. Felülete lehet sima, vagy kiemelkedésekkel, lábakkal vagy mintákkal díszített. A belső kialakítás magában foglalhatja a vezetékek és akár a fűtési rendszerek vezetését is.
A mennyezeti profilokat úgy tervezték, hogy elrejtsék a mennyezet és a falak közötti illesztéseket, emellett lehetővé teszik a tervezés befejezését, a terület vizuális ellenőrzését és különleges stílust kölcsönöznek.
A mennyezeti díszléceknek évszázados múltja van, az uralkodók palotáit sok évszázadon át gipszlécekkel díszítették, később hasonló, de kevésbé masszív díszlécek jelentek meg a lakásokban Sztálin építése idejéből. A tervezett és hasonló építkezések hazánkba való beköszöntével a stukkó díszléceket sok éven át elhagyták. A modern tervezők 10-15 évvel ezelőtt ismét stukkó díszlécekhez és díszlécekhez fordultak, és ismét visszatértek korábbi népszerűségükhöz..
Világos fehér szegélyléc kivitelben
Fehér szegélyléc a belső térben
Fal fehér szegélyléccel
A mennyezethez való filék különféle anyagokból készülnek, a legolcsóbb a hab. A habszalagok bármelyik boltban megvásárolhatók nagyon alacsony áron, azonban számos hátrányuk van. Nagyon törékenyek, még enyhe nyomás is horpadást hagyhat rajtuk. Ezeket továbbá gittel kell lefedni és festeni, különben nagyon gyorsan felszívják a port és piszkosak lesznek. Törékenységük miatt nem moshatók, ráadásul rövid életűek..
A hungarocell filé nem sokkal drágább, mint a polisztirol filé. A fő különbség az, hogy tartósak és ugyanakkor meglehetősen rugalmasak, általában fehér színűek, nem igényelnek további festést.
Világos fehér szegélyléc kivitelben
Fehér szegélyléc a belső térben
A fából készült mennyezeti díszlécek egy drága szegmenshez tartoznak, és nem mindenki engedheti meg magának. Nagyon nehézek, ezért a telepítésük meglehetősen fáradságos, minden kötést kézzel kell fűrészelni, és még kisebb hibák is tönkretehetik a megjelenést. Fogékonyak a rothadásra és a gombák megjelenésére is, magas páratartalom mellett gyorsan használhatatlanná válnak..
A falak díszítésekor leggyakrabban dekoratív díszléceket, stukkó díszléceket és filéket használnak a tervezési megoldásokban. Ebből a célból általában polivinil -kloridból készülnek, díszítő elemekkel vagy dombornyomással díszítettek, lehetnek domborúak vagy homorúak. Az ilyen filék tökéletesek keretek, falrések díszítésére, és falpanelekkel és kerámiacsempékkel való munkavégzéshez használatosak..
A színek és textúrák sokfélesége lehetővé teszi a legmerészebb tervezési ötletek megvalósítását is.
Fal fehér szegélyléccel
Világos fehér szegélyléc kivitelben
Fehér szegélyléc a belső térben
Belső megoldások
A belső mennyezet fehér mennyezetére és padlószegélyére példák egyre gyakrabban fordulnak elő a tervezők projektjeiben. Ahol megfelelő egy ilyen kivitel, és mivel kombinálják, találjuk ki tovább.
A fehér lábazat a belső térben, sötét falakkal vagy padlókkal kombinálva világosságot ad, lehatárolja a teret és bizonyos szigorúságot jelez. Ez a szín a padlóprofilhoz ideális megoldás lesz a klasszikus stílusú lakásokban. Tökéletesen illeszkedik egy fehér ajtóhoz, és elegáns megjelenést kölcsönöz..
A fehér filéket gyakran olyan világos helyiségekbe telepítik, mint a svéd stílus. Jól illeszkednek a padló és a falak világos árnyalataihoz, vizuálisan növelik a teret anélkül, hogy a világos vonalakra összpontosítanának.
Világos fehér szegélyléc kivitelben
Fal fehér szegélyléccel
A szoba vizuális érzékelése a belső fehér lábazat szélességétől függ, ha a fehér szín ellentétes a falakkal és a padlóval, figyelni kell a falak területére és magasságára. Kis, keskeny, alacsony falú helyiségekben alacsony falakat kell választania, ez biztosítja a hely megőrzését, és nem csökkenti azt. Ha a szoba nagy és a falak magasak, széles fehér szegélylécet használhat..
A világos színű szobákhoz bármilyen szélességű fehér szegélyléc használható, mivel nem korlátozza a belső tér vizuális érzékelését..
A fehér szegélylécek és a fehér ajtók kombinációja klasszikus. De egy ilyen könnyű kialakítás hígításához be kell vezetni a színkontrasztot. Például a falak vagy a padló színe, vagy világos dekorációs elemek: bútorok, kiegészítők, panelek és festmények a falakon.
Világos fehér szegélyléc kivitelben
Fehér szegélyléc a belső térben
Fal fehér szegélyléccel
A mennyezethez leggyakrabban fehér bagetthez folyamodnak. A belső megoldásoktól függően szélességük és kialakításuk eltérő. A vékony fehér szegélylécek megfelelnek a modern stílusnak. Ha klasszikus megjelenést szeretne adni szobájának, vagy megtestesíti a barokk stílust, nyugodtan rögzíthet széles fehér szegélyléceket díszítéssel vagy anélkül..
A színes mennyezeti díszléceket ritkán szerelik fel, mivel azokat teljes mértékben kombinálni kell a falak vagy a mennyezet színével, ha nem tervezi, hogy minden alkalommal megváltoztatja őket, amikor háttérképet cserél vagy fest, akkor jobb, ha elutasítja a színválasztékot..
Világos fehér szegélyléc kivitelben
Fehér szegélyléc a belső térben
Öt szabály a fehér szegélylécek világos oldalára
Amikor fehér szegélylécet használ, ne feledje a következő szabályokat.
- Nemcsak esztétikailag szépnek, de praktikusnak is kell lennie. Válasszon olyan anyagokat, amelyek könnyen tisztíthatók, és nem szívják fel a szennyeződést és a port.
- A színnek összhangban kell lennie a dekoráció más színeivel, vagy kontrasztossá kell válnia; ne válasszon fehér szegélylécet, ha nem egyezik a falak, a padló és az ajtók színével.
- Gondoljon a funkcionális jellemzőkre, ha el kell rejtenie a vezetékeket a szem elől, válasszon kábelcsatornás filéket.
- Válassza ki az anyagot, amelyből a fehér szegélyléc készül, a padlótól függően.
- A fehér lábazat nem csökkentheti a helyiség térfogatát, ügyeljen a szélességére, és a falak és a terület magassága alapján válasszon.
Videó: Műanyag fehér alaplap beszerelése festéshez
50 fénykép a belső szegélylécek példáiról a belső térben: